In Memoriam Déri László

2018-11-08 20:23:05

Déri László nyugalmazott tűzoltó alezredesre, a Vas Megyei Szent Flórián Tűzoltó Szövetség volt titkárára emlékezünk.

Déri László 1972 decemberében beosztott tűzoltóként kezdett  a Szombathelyi Tűzoltópranacsnokságon,  majd 1974-ben szerparancsnok-helyettes lett, ezt követően megelőzési előadóként látta el a feladatait. 1980-ban a Vas Megyei Tűzoltóparancsnokság főelőadója lett, majd 1991-ben a Kőszegi Tűzoltóparancsnokság előadója, 1995-ben a Hivatásos Önkormányzati Tűzoltóparancsnokság Kőszeg főelőadója, majd 1996-tól a Vas Megyei Tűzoltóság kiemelt főelőadójaként látott szolgálatot nyugdíjba vonulásáig 2000-ig.

Munkája során szoros kapcsolatot ápolt az önkéntes tűzoltó egyesületekkel. 1990-ben jelentős érdemeket szerzett a Vas Megyei Tűzoltó Szövetség újjá alakulásában, amelynek 20 éven keresztül, 2012-ig volt a titkára. Titkári teendőit magas fokon művelve, nagyban hozzájárult a vasi önkéntes tűzoltók folyamatos fejlődéséhez, működésük zavartalanságához. Több egyesületnek tiszteletbeli tagja, patronálója volt. Számos verseny, jubileumi ünnepség szervezésében vett részt, segített a rendezvények zavartalan lebonyolításában.

Folyamatosan kutatta a Vas Vármegye területén működő egyesületek történetét, nagy segítséget nyújtva az egyesületeknek múltjuk pontos megismerésében. Precizitása, pontossága példa értékű volt, iratkezelése, adminisztrációs tevékenysége nagyban járult hozzá ahhoz, hogy a Vas megyei tűzoltó egyesületek sikeresen vettek részt pályázatokon. Hosszú éveken át szerkesztette a megyei szövetség lapját, a HÍRMONDÓt

A titkári tevékenysége befejezését követően sem szakadt el a Szövetség vezetőségétől, tagságától, egészen haláláig szoros kapcsolatot ápolt a regnáló elnökséggel.

Szerénysége, tájékozottsága széleslátása példaként szolgát az önkéntesek körében.

Távozásával elvesztettünk egy igaz barátot, egy nagyszerű szakembert, egy igaz TŰZOLTÓT.

Drága Laci!

A Vas Megyei Szent Flórián Tűzoltó Szövetség minden tagszervezete, azok tagjai búcsúznak Tőled, a TŰZOLTÓTÓL, a BAJTÁRSTÓL!

Égi utadon Szent Flórián vezérelje minden léptedet, adjon az Ég örök nyugodalmat Neked!